15 Madde ile Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

20.09.2023
0 Yorum

İyi bir web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır? Bu soruya verilebilecek tüm yanıtları sizler için bu içerikte derledik. Eğer bir web sitesi tasarlatmak, yayınlatmak ve sürekli olarak geliştirmek istiyorsanız bu içerik size pek çok fikir verebilir.

Kurumunuz için kurumsal web tasarım hizmeti almadan önce bir web sitesinin nasıl olması gerektiğini, hangi özellikleri içermesi gerektiğini ve genel olarak işiniz için yeterli olup olmadığını bilmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda web sitesi tasarımı yaptırmadan önce yapacağınız ufak bir araştırma, gelecekte elde edeceğiniz kazançları, kazanacağınız yeni müşterileri olumlu yönde etkileyebilir. İçeriğimizde bulabileceğiniz bilgiler ile iyi bir web sitesinin nasıl olması gerektiğini anlayabileceksiniz.

İçindekiler

İyi Bir Web Sitesi Tasarımının Önemi

Sıradan web siteleri, kurumunuz için yeterli faydayı sağlayamayacak olan web siteleridir. Bir web sitesi, markanızın çizgisini yansıtlamı, vizyon ve misyonunuz hakkında bilgi verirken, müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde yansıtlamıdır. Bunu sağlamanın birden çok yolu vardır. Tüm bu yolları sizin için derledik…

Web sitesi tasarımının kullanıcı deneyimine etkisi

İyi bir web sitesi iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmalıdır. Kullanıcılar web sitenizi kolaylıkla ziyaret edebilmeli, sayfalar arasında kolaylıkla dolaşabilmeli, istediği bilgiye rahatlıkla ulaşabilmeli ve istediği aksiyonları kolay şekilde gerçekleştirebilmelidir. Web sitesi tasarım hizmeti alırken, tercih ettiğiniz web tasarım firmasının mutlaka UI-UX Arayüz Tasarımı konusunda yetkin olduğundan emin olmalısınız.

SEO için iyi tasarımın önemi

Arama motoru optimizasyonu, yani bir diğer adı ile SEO, pek çok kritere bağlı olan bir dijital pazarlama dalıdır. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için iyi bir tasarıma sahip olmanız gerekir. Webintek gibi kurumsal web tasarım firmaları, web siteniz için özel tasarımlar yaparak ihtiyacınızı tam olarak karşılarken, Google gibi arama motorlarının direktiflerine de birebir uyar.

Kullanıcı Odaklı Tasarım

Web sitenizin tasarımı kullanıcı odaklı olmalıdır. Ziyaretçileriniz sitenizde rahatlıla dolaşabilmeli, aradığını kolaylıkla bulabilmelidir. Sadece arama motoru ya da sadece markanın yöneticilerine hitap eden değil, doğrudan hedef kitleye hitap eden web sitesi tasarımı yaptırmanız önerilir.

Kullanıcı dostu arayüz tasarımı

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, aradıklarını ne kadar kolay bulabiliyorsa, istediklerini ne kadar kolay yapabiliyorsa, web sitenizin tasarımı o kadar kullanıcı dostu demektir. Webintek, kullanıcı dostu arayüz tasarımı tecrübesi ile tüm müşterilerine bu konuda özel çözümler üretir.

Kullanıcı deneyimini artırmak için tasarım ipuçları

Web sitenizin kullanıcı deneyimi odaklı olması için kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik iyileştirmeler yapılması gerekir. Bunun için de sitenizin sürekli olarak analiz ediliyor olması, farklı cihazlarda test ediliyor olması ve sürekli olarak geliştiriliyor olması gerekir.

 • Renk uyumluluğu
 • Hız, Performans
 • Mizanpaj, Yerleşim
 • Responsive Yapı
Webintek | Kurumsal Web Tasarım ve Ajans Hizmetleri

Yaptıracağınız web sitesinin tasarımında kullanılan renklerin birbirine ve markanıza uygun olması gerekir. Sitenizin Hız ve performans bakımından da yeterli olması şarttır. Kullanıcılar yavaş sitelerde dolaşmayı sevmezler. Sitenizin genel olarak mizanpajının içerik ile uyumlu olması gerekir. Kullanıcı siteye girdiği anda içeriğin doğru şekilde yüklenmesi çok önemlidir. Bilgisayar, telefon ya da tablet kullanan kullanıcılara uygun site tasarımları (Responsive) yapılmalıdır.

Duyarlı (Responsive) Tasarım

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar farklı teknolojileri tercih edebilir. Bilgisayar, telefon ve tablet olarak üç ana kategoriye ayıracağımız bu teknolojiler de kendi içerisinde birkaç farklı kategoriye ayrılabilir. Daha büyük ya da daha küçük ekranlı cihazlarda web sitenizin bozulmadan görünmesi, içeriklerinizin tamamının rahatlıkla görüntüleniyor olması, sitede kolaylıkla gezilebiliyor olması Responsive tasarım ile sağlanır. Mobil uyumlu ya da duyarlı olarak ifade edilen Responsive özelliği mutlaka bir web sitesinin sahip olması gereken özelliklerdendir.

Mobil uyumlu tasarımın gerekliliği

Web sitenizin farklı cihazlardan ziyaret edilebileceğini düşündüğünüzde, müşteri kaçırmamak için mobil uygulu web sitesinin önemini daha kolay anlayabilirsiniz. Arama motorlarında öne çıkmak için mobil uyumlu olmak son derece önemlidir. Mobil cihaz kullanıcı sayısını düşündükçe, web sitesi tasarımı yaptırırken mobil uyumluluğun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlayabilirsiniz.

Mobil cihazlarda iyi görünen web siteleri oluşturma

Web sitenizin mobil cihazlarda iyi görünmesi, kullanıcı deneyimini üst seviyede tutması, içeriğin mobil cihazlarda da kolayca tüketilmesi son derece önemlidir. Özellikle E-Ticaret sektöründeki web siteleri, satışlarının büyük bölümünü mobil kullanıcıdan elde etmektedir.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır? Webintek Kurumsal Web Tasarım Hizmetleri

Hızlı Yükleme Süreleri

İyi bir web sitesi tasarımı kesinlikle hızlı olmalıdır. Geç yüklenen ve yavaş çalışan siteler, ziyaretçiler tarafından hemen terk edilir. Bu durum satışları ve form doldurma gibi dönüşümleri ciddi oranda azaltır, bazen de tamamen durdurur.

Web sitesi hızının SEO’ya etkisi

Kullanıcılar hızlı web sitelerinde daha fazla vakit geçirir. Google’da bu bilgiye dayanarak hızlı web sitelerinin sıralamada daha iyi konumlandıracağını sürekli olarak vurgular. Web sitesi yaptırmadan önce mutlaka, web sitesi yaptıracağınız firmanın referanslarını incelemeli, yaptığı işlerin ne kadar hızlı olduğunu teyit etmelisiniz.

Hızlı yükleme için en iyi uygulamalar

Web sitenizin hızlı yüklenmesini sağlamak, web tasarım hizmeti veren firmanın sorumluluğundadır. Hızlı yüklenen web siteleri oluşturmak için iyi bir kodlama, hafif tasarım unsurları, optimize edilmiş sunucu, yük oluşturmayan kaynaklar ve yeterli oranda kaynak gücü gerekir. Tüm bunlar iyi şekilde harmanlandığında web sitesi hızlı çalışır.

Dikkat Çekici Görsel Unsurlar

Web sitesi tasarımı yaptırmadan önce bilinmesi gereken diğer detaylardan biri de sitede kullanılacak görsel unsurlardır. Görsel unsurlar, sitenizi görünen en büyük objeleridir. Dolayısı ile sitenizin güzel görünmesine en çok yardım eden unsurlar görsel unsurlardır.

Çarpıcı görsellerin kullanımı

Web sitenizi tasarlatmadan önce sitenizde kullanılabilecek etkileyici görsellerin listesini çıkarabilirsiniz. Web sitesi tasarlanırken kullanılan görseller sitenin tasarımını daha iyi ya da daha kötü yansıtabilir. Bu yüzden işiniz ve hedef kitlenizle ilgili en iyi görselleri tercih etmeniz gerekir. Webintek web tasarım ajansı, web sitesi tasarımlarını yaparken en etkileyici görselleri kullanmaya özen gösterir.

Görsel hiyerarşi oluşturma

Görsellerin birbiri ile ilişkili olması, birbiri arasında sayfa kaydırma ve sayfa atlama aksiyonlarına karşı uyumlu olması son derece önemlidir. Birbirinden bağımsız ve alakasız gibi görünen görseller ile web sitenizde görsel hiyerarşisi oluşturamazsınız. Bu da tasarımın yeterince iyi olmamasına sebep olur. Eğer bir web sitesi yaptıracaksanız, işi teslim alırken bu noktaya muhakkak dikkat etmelisiniz.

SEO Dostu URL Yapısı

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için SEO dostu URL kullanmak günümüzde şart. Herhangi bir ifadeyi Google ve diğer arama motorlarında aradığınızda çıkan ilk 10 siteye bakın. Bu sitelerin URL yapısını incelediğinizde https://siteadi.com/icerik-dizini/ şeklinde olduğunu göreceksiniz. Bu, son derece temiz ve doğru bir URL yapısıdır.

Temiz ve anlaşılır URL’lerin önemi

SEO dostu URL’lerin kullanım amaçlarından biri temiz ve anlaşılır bir yapı kullanmaktır. Hem arama motoru robotları hem de ziyaretçiler için daha okunabilir ve daha anlaşılabilir yapıda olan SEO dostu URL’leri, yaptırdığınız web sitesinde mutlaka talep etmeniz gerekir.

Anahtar kelime odaklı URL tasarımı

Arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmak ve üst sıralarda çıkma şansınızı arttırmak için URL içerisinde anahtar kelime kullanmak son derece önemli bir SEO tekniğidir. Web sitenizin tasarımını kontrol ederken URL yapısına ve anahtar kelime kullanımına ekstra dikkat etmeniz önerilir. Webintek olarak tasarladığımız tüm web sitelerinin URL yapısını SEO dostu yapıyor, anahtar kelime kullanımına özen gösteriyoruz.

Başlık ve Meta Açıklamaları

Web sitesi tasarımı sadece görsel bir iş değildir. Bir web sitesinin sahip olması gereken pek çok özellik vardır ve bu özelliklerden biri de bulunabilir olmaktır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için sitenizin SEO kurallarına uygun olması gerekir. Bu kurallardan en temeli başlık ve meta açıklamalarını doğru kullanmaktır.

Başlık (Title) etiketi optimizasyonu

Sitenizin ana ve alt saylarının tamamında başlık (Title) etiketi bulunmalıdır. Bu, ilgili sayfanın adını kullanıcıya ve arama motorlarına bildirmek için zorunludur.

Meta açıklamaların kullanımı

Web sayfalarını özetleyen açıklamaların da arama motorlarına bildirilmesi gerekir. SEO açısından son derece önemli olan meta açıklamaları doğru ifadeleri içerirken doğru uzunlukta olmalıdır.

İçerik Yönetimi

Web sitesi tasarımı açısından son derece önemli olan başlıklardan biri de içerik yönetimidir. Teslim alacağınız web sitesinin içerik yönetim altyapısı (CMS) olmalıdır. Böylece web sitenizin içeriğini hem güncelleyebilir hem de zenginleştirebilirsiniz.

İçerik düzenleme ve yönetme stratejileri

Ürün ve hizmetlerinizle ilgili detayları içerikler yoluyla kullanıcılarınıza aktarabilirsiniz. Bu yüzden web sitenizin içerik açısından zengin olması gerekir. Doğru içeriği doğru anahtar kelimelerle üreterek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

SEO dostu içerik oluşturma

Üretilen içeriklerin SEO dostu olması son derece önemlidir. Çünkü, öylesine oluşturulan bir içerik sadece siteyi ziyaret etmiş kullanıcılara görünür. Fakat SEO dostu üretilen, anahtar kelime analizi ve optimizasyonu yapılmış içerik ürettiğinizde, sitenizi hiç ziyaret etmemiş olan potansiyel müşterilere ulaşma fırsatı yakalarsınız.

Site Haritası ve Navigasyon

Web sitesi tasarımı, site haritası ve navigasyon özelliklerini de kapsayan bir hizmettir. Yaptıracağınız web sitesinin mutlaka site haritası ve navigasyon içerip içermediğini kontrol etmeniz önerilir.

Site haritalarının kullanımı

Web sitenizdeki tüm sayfaların yer aldığı bir dosya olan site haritası, arama motorlarına ve ziyaretçilere sunulduğunda sitenin SEO skoru yükselir. Sitenin içeriğinin daha kolay taranabildiği site haritaları siteler için zorunludur. Arama motorları, web sitelerin site haritalarını düzenli olarak tarar. Buradaki güncellemeleri algılar ve Google’daki varlığınızı günceller. Örnek bir site haritası görmek için buraya tıklayın.

Kullanıcıların kolayca gezinebileceği bir site yapısı oluşturma

Ziyaretçilerin kolayca gezinebileceği web sitesi tasarımı son derece önemlidir. Kullanıcılar web sitenizdeki içeriklere ve bilgilere rahat ulaşabilmelidir. Böylece ürün ve hizmetlerinizle ilgili kolaylıkla bilgi alabilirler. Buna bağlı olarak form doldurur ya da sipariş verirler.

Renk ve Tipografi Seçimi

Web sitesi tasarımı konusunda en önemli konulardan bir diğeri renk ve tipografi seçimidir. Markanızın renklerine uygun renkler seçmek sitenizi kurumunuzla daha çok bağdaştırır. Sektörünüze ve markanıza uygun font ve tipografi seçmek ise web sitenizin tasarımını bir üst seviyeye çıkarır. Web sitesi tasarımı yapan ajanslar bu noktaya oldukça dikkat etmelidir.

Renk psikolojisi ve marka uyumu

Renkler psikolojiyi etkileyen unsurlardır. Web sitenizin renkleri, ziyaretçilerinizin psikolojisini olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Web sitesi tasarımı yapan firmalar genelde bu detaya dikkat ederler. Webintek‘in profesyonel arayüz tasarımcıları sayesinde, web tasarım hizmeti aldığınızda bu gibi ileri seviye detaylara sahip bir web siteniz olur.

Doğru yazı tipi seçimi

Yazı tiplerinin markanıza uygun olması son derece önemlidir. Kurumsal kimlik tasarımı ve web sitesi tasarımı için font seçimi en önemli konulardan biridir. Kullanıcı, sektörünüz ve hizmetiniz ile ilgili ilişki kurabileceği fontları sitenizde görürse psikolojik olarak markanıza ilgi duyabilir.

Güvenlik ve SSL Sertifikaları

İyi bir web sitesi tasarımı tek başına yeterli olmayan bir hizmettir. Web siteleri için güvenlik son derece önemlidir. Web sitesi tasarımı ne kadar iyi olursa olsun, web sitesi güvenli değilse site, amacına ulaşmamış olur. Markanıza hizmet eden, sürekli erişilebilen ve gerçekten size kazanç sağlayan bir web sitesi kesinlikle güvenli olmalıdır. Güvenlik ek hizmet değildir. Bir web sitesinde mutlaka olması gereken bir özelliktir.

Güvenli web sitesi tasarımının önemi

Markanızın itibarını korumak ve kazançlarınızı arttırmak için kullanmayı hedeflediğiniz bir web sitesi kesinlikle güvenli olmalıdır. Sitenizin sürekli erişilebiliyor olması, doğru bilgiler içeriyor olması ve kullanıcılarınızı koruyabiliyor olması gerekir. Güvenli web sitesi tasarımı güvenlik açıkları içermez. Eğer bir web tasarım projesi güvenlik zaafiyeti içeriyor ise, o site zamanla hackerların dikkatini çeker ve saldırıya açık hale gelir. Saldırıyı markanız alacaktır. Bu da itibar zedelenmesi anlamına gelir. Böyle sorunlar yaşanmaması için web sitesi tasarımı mutlaka güvenli olmalı, yayın süreçlerinde de ek güvenlik önlemleri alınmalıdır.

SSL sertifikalarının SEO’ya etkisi

Web sitelerinde pek çok form bulunabilir. İletişim formu, teklif talep formu, kullanıcı girişi, kullanıcı kayıt formu, insan kaynakları formu gibi pek çok veri giriş formu olabilir. Bu formlara girilen veriler gönderildiği anda sitenin sunucusuna iletilir. Kullanıcı ya da ziyaretçi tarafında, tarayıcıda oluşturulan bu kullanıcı verileri sunucuya gitmeden önce şifrelensin isteniyorsa SSL sertifikası kullanılmalıdır. Bu veriler kullanıcı bilgisayarından ya da telefonundan, hedef sunucuya iletilene kadar arada bir yerde ele geçirilmiş olsa bile şifreli olduğundan açılamaz ya da okunamaz. Bu da ek güvenlik katmanı oluşturur.

Kullanıcı deneyimini ve güvenliği arttırdığı için SSL sertifikası kullanmak SEO için önemlidir. Arama motorları SSL sertifikası geçerli olan web sitelerine öncelik tanır.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Günümüzde Sosyal Medya’nın önemini hemen hepimiz biliriz. Bu sebeple, web sitesi tasarımı için sosyal medya entegrasyonunun da ne kadar gerekli olduğunu kolaylıkla tahmin edebiliriz.

Markaların web sitesinde sosyal medya bağlantılarına mutlaka yer verilmelidir. Sosyal medya hesaplarındaki ve web sitelerindeki gelişmeleri çapraz şekilde her iki tarafta da servis etmek son derece önemlidir.

Sosyal medya paylaşımlarını teşvik etme

Web sitenizdeki içerikleri ve sayfaları sosyal medyada ve arama motorlarında öne çıkarmak, kurum ve markanızın öne çıkması anlamına gelir. Bunu sağlamak için web sayfalarınızın sosyal mecralarda paylaşılabiliyor olması gerekir. Ziyaretçilerinizi, web sayfanızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmaya teşvik etmeniz son derece önemlidir. Bunu da iyi bir web sitesi tasarımı hizmeti alarak sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya entegrasyonunun SEO’ya faydaları

Arama motorları, sosyal medyada çokça paylaşılan ve etkileşim alan web sayfalarını sever. Bu içerikler insanların ilgisini çekip etkileşim alıyorsa arama motorlarında da üst sıralarda gösterilmeye hak kazanmış demektir. Arama motorları kendi kullanıcılarına iyi içerik sunmak ister. En iyi olduğuna inandığı içeriği üst sıralarda gösterir. Sosyal medyada etkin olan bir sitenin arama motorlarında da üst sıralarda çıkma potansiyeli yüksektir. Bir diğer değişle, sosyal medya entegrasyonu SEO için oldukça önemlidir.

Test ve Analiz

Web sitesi tasarımı size teslim edilmeden önce test ve analiz aşamalarından mutlaka geçmelidir. Hatalarını sizin bulup bildirdiğiniz bir web sitesi tasarımı başarılı olmamış demektir. Zaman her şeyden değerli. Eğer bir web sitesi tasarım hizmeti alıyorsanız zamanınıza saygı duyulması gerekir. Webintek olarak tüm projelerimizde agresif test ve analiz süreçleri uyguluyoruz. Böylece proje size sunulmadan tüm hataları ve eksiklikleri gideriliyor, size de sadece geriye yaslanıp yeni web sitenizi incelemek kalıyor.

Web sitesi tasarımını test etme stratejileri

Profesyonel web sitesi tasarım kadromuzla web sitelerinin test aşamalarını pek çok stratejiye bağlı olarak yürütüyoruz. Deneyimli web tasarımcı ekibimiz, siteleri farklı metodlar ile test eder, hatalarını giderir ve iyileştirir.

Analiz araçlarını kullanarak gelişmeleri izleme

Web sitesi tasarımında olduğu gibi analiz ve test aşamalarında da bazı araçlardan yardım alırız. Test araçları ile siteyi Crawl eder, tüm dizinleri ve ögeleri tarar, hatalı olanları tespit eder ve anında çözüm üretiriz. Tüm bu süreçler web sitesi tasarımı müşterilerimize teslim edilmeden önce yapılır. Teslim edilen web tasarım projeleri de sürekli olarak izlenir, hizmet süresi boyunca sitenin yayında kalması, hatasız hizmet etmesi sağlanır.

Mobil Uygulama vs. Mobil Web Sitesi

Günümüzde pek çok kullanıcı internete mobil cihaz ile bağlanıyor. Bu sebeple web sitesi tasarımının kesinlikle mobil uyumlu olması gerekiyor. Eğer web sitesinde kullanıcıların sadece içerikleri görmesi ve basit işlemler yapması bekleniyorsa mobil uyumlu web sitesi tasarımı bu noktada yeterli olabiliyor. Fakat kullanıcılar, içerikleri görmekten daha çok işlem yapmaya ihtiyaç duyuyor ise bu noktada mobil uygulama gerekli olabiliyor.

Mobil uygulama ve mobil web sitesi arasındaki farklar

Web sitesini ziyaret edecek mobil kullanıcılar eğer ürün ve hizmetleriniz ile ilgili sürekli işlem yapıyor ise mobil uygulama kullanmayı tercih edebilir. Mobil uygulamalar daha iyi mobil deneyimi sunar. Daha çok işlem yapmaya ve sürekliliğe odaklıdırlar. Ziyaretçileriniz eğer mobil uygulamanızı kullanıyorsa sürekli sizinle iletişim halinde kalabilir, sürekli uygulama üzerinden işlem yapabilir. Kullanıcıları mobil uygulama ile daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Hangi durumlarda mobil web sitesi tercih edilmelidir?

Eğer web sitenizde ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bilgiler varsa, bu bilgileri ziyaretçilerinize göstermek yeterli ise, böyle durumlarda mobil uyumlu web sitesi sizin için yeterli olacaktır. Mobil uygulama biraz daha sık işlem yapmaya yönelik bir çözümdür.

Tasarım Trendleri ve Geleceği

Web sitesi tasarımında kullanılan pek çok tasarım trendi vardır. Tarih boyunca bu trendler gelişmiş ve değişmiştir. Böyle olduğu sürece web tasarım ajansları da bu dinamiklere hakim olmak zorunda kalmışlardır. Webintek gibi, trendleri yakından takip edip güncel teknolojiler ile çözüm üreten web tasarım ajansları en iyi web tasarım hizmetini vermektedir.

Güncel tasarım trendleri

Son yılların en güncel ve en çok tercih edilen web tasarım teknolojilerinden bazıları şunlardır:

 • HTML5: HTML5, web sayfalarını yapısallaştırmak için kullanılan en temel teknolojilerden biridir. İleri düzey özellikler ve medya desteği sunar.
 • CSS3: CSS3, web sayfalarının stil ve düzenini kontrol etmek için kullanılır. Geçişler, animasyonlar ve daha fazlası için gelişmiş özellikler sunar.
 • JavaScript: JavaScript, web sayfalarına dinamizm eklemek için kullanılır. React, Angular, ve Vue gibi JavaScript çerçeveleri de son yıllarda oldukça popülerdir.
 • Bootstrap: Bootstrap, mobil dostu, duyarlı ve hızlı web siteleri oluşturmak için kullanılan bir CSS çerçevesidir. Grid sistemi ve bileşenleri ile tasarım sürecini hızlandırır.
 • Sass ve Less: CSS yazmayı daha kolay ve yönetilebilir hale getiren CSS ön işleyicilerdir. Sass ve Less, stil sayfalarını daha modüler hale getirir.
 • Web Sockets: Gerçek zamanlı iletişim sağlamak için kullanılan bir teknolojidir. Özellikle canlı sohbet uygulamaları ve oyunlar için önemlidir.
 • Progressive Web Apps (PWA): PWA’lar, web sitelerini ve uygulamalarını birleştirerek hızlı yükleme, çevrimdışı erişim ve cihazlar arası uyumluluk sağlar.
 • Single Page Applications (SPA): SPA’lar, web uygulamalarının tüm içeriğini tek bir sayfa üzerinde yükleyen ve sayfalar arası geçişleri daha hızlı hale getiren uygulamalardır.
 • JAMstack: JavaScript, API’ler ve Markup (JAM) kullanarak web siteleri oluşturan bir yaklaşımdır. Güvenlik ve performans avantajları sunar.
 • Serverless Computing: Sunucu alt yapısını yönetmekten kaçınarak işlevleri hızlı bir şekilde dağıtmanıza olanak tanır. AWS Lambda ve Firebase Functions gibi platformlar popülerdir.
 • WebAssembly (Wasm): Wasm, yüksek performanslı uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir teknolojidir. Web tarayıcıları üzerinde daha hızlı çalışan dilleri destekler.
 • Content Management Systems (CMS): WordPress, Joomla, Drupal gibi CMS’ler, içerik yönetimi ve web tasarımını daha kolay hale getiren platformlardır.

Web tasarımının geleceği

Günlük hayatımızda bazı işlerimizi yapmak için web sitelerini kullanmayı tercih ediyoruz. Bu durum gittikçe artıyor ve daha fazla iş yapmak için daha farklı web sitelerini kullanmaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Web sitesi sayısının artması, web tasarımın gelişmesi anlamına da geliyor. Web tasarım geleceği bu açıdan parlak görünüyor. Önümüzdeki günlerde her firmanın ve markanın mutlaka web sitesi olması gerekeceğini öngörüyoruz.

Sonuç

İyi bir web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır sorusuna sizler için yanıt vermeye çalıştık. Bilgi ve deneyimlerimiz dahilinde vermeye çalıştığımız bu bilgiler ışığında en iyi web sitesi tasarımını yaptırabiliyor olmanızı, bu yeterlilikle bu içerikten ayrılıyor olmanızı dileriz. İyi bir web sitesi tasarımının nasıl olması gerektiğini biliyor, bu konuda size profesyonel hizmetler veriyoruz. Web Tasarım Hizmetlerimizi inceleyip teklif talebi oluşturarak harika bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Webintek sizler için en iyi dijital performans hizmetlerini vermeye devam ediyor…

Yazıya Puan Ver
[yasr_visitor_votes]
Dijitalin Dünyasını Keşfet!