Hacklink Saldırıları Nasıl Engellenir?

07.09.2018
0 Yorum

Hack saldırısı dünya çapında ağ güvenliği son zamanlarda çok sayıda sanal saldırıya maruz kalmaktadır. 12 Mayıs’ta dünya çapında 100 taneye yakın ülkeye büyük çaplı sanal saldırılar yapılmıştır. Kilit isimli saldırı, saldırı yapıldıktan sonra önemli bireylerin bilgisayarını kilitlemektedir. Kullanıcılar kilitlerini açmak için, hacker para ödemek zorunda bırakılmışlardır. Günümüzde, insanların kişisel bilgilerini korumak için daha fazla güvenlik sistemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Hacklink Saldırısı
Günümüzde ne kadar güvenlik koyarsak koyalım asla Hacklink durdurmak başarılı olmamıştır. Bilgisayar üzerinden ele geçirilemeyen bilgiler telefon üzerinden link atılarak elde edilmektedir. Bilgisayar mühendisleri bazen yeni geliştirilmiş saldırılara engel olamazlar. Sanal saldırı korunma topluluğu çoğunlukla sizin izniniz olmadan bilgilerinize giriş yapmaktadırlar. Bunun sebebi esas olarak korunma amaçlı yazılımları sisteminizde denemektedirler. Başarılı bir sonuç elde edilirse dünya link saldırıları durdurulacaktır. Sanal hacklink saldırılardan korunma yöntemlerini sıralayabiliriz.

Hacklink Engelleme Yöntemi
Sosyal medyada yazışırken veya görüntülü iletişim kurarken mutlaka şifreleme sistemi kullanılmalıdır. Son sürüm her zaman yenilenmelidir. Sosyal medya kullanılırken sohbetinizi gizli bir oda olarak kullanılmalıdır. Ayrıca resimleri özel videoları gizlemekte fayda vardır. Herhangi bir işlem yaparken şifrelemeyi çok fazla sayı ve rakamla birleştirmek Hacklink saldırılarına engel olmaktadır. Şifreyi gündelik olarak değiştirmek en doğru yoldur. Gizli ücretsiz net tuzağına dikkat edilmelidir. Bilinmeyen bir gönderi den gelen bir e-posta alırsanız, onu açmayın, doğrudan silmek en iyisidir. Bir url’ye sahip e-posta mesajı alırsanız, düşünüp, tıklayıp karar vermek en iyisidir.

Gizlilik Korunması
Güvenlik uzmanları arasında bir mücadele devam etmektedir. Kişisel gizliliğin tamamen korunması için yeni programlar geliştirilmektedir. Elektronik cihazların tümünde korku hakimdir. Yalnız belirlenen uygulamalar tamamıyla tam olarak uygulanırsa sorun çıkmayacaktır ve hacklink size ulaşamayacaktır. Güvenlik gizli bilgilerimiz için çok önemlidir.

Yazıya Puan Ver
[yasr_visitor_votes]
Dijitalin Dünyasını Keşfet!